SZKOLENIE Zaburzenia zdrowia psychicznego u młodzieży – rodzaje, symptomy, wsparcie.

SZKOLENIE Zaburzenia zdrowia psychicznego u młodzieży – rodzaje, symptomy, wsparcie.

Szanowni Dyrektorzy Szkół, Wychowawcy, Pedagodzy, Dyrektorzy wydziałów edukacji w Starostwie Powiatowym

Problematyka zaburzeń  zdrowia psychicznego u młodzieży jest zjawiskiem coraz bardziej przybierającym na sile. W ramach proponowanego szkolenia chcemy w sposób rzeczowy, z puntu widzenia psychologa i psychoterapeuty pracującego na co dzień w gabinecie z nastolatkami, poprowadzić Państwa przez tak ważny temat jakim jest zdrowie psychiczne młodych ludzi. Opowiemy o symptomach, które może zauważyć nauczyciel, ale przede wszystkim o sposobie reagowania, udzielania wsparcia uczniom w kryzysie zdrowia psychicznego. Wasi psychologowie i pedagodzy najprawdopodobniej tę wiedzę już posiadają, dlatego szkolenie skierowane jest do nauczycieli przedmiotowców, którzy z racji wykształcenia mogą nie czuć, że są przygotowani do wyzwań jakie przed nimi stawia rzeczywistość pracy z nastoletnim uczniem w kryzysie zdrowia psychicznego

Program szkolenia:

1. Czym jest zdrowie psychiczne? Uwarunkowania zdrowia psychicznego u młodzieży.
2. Zaburzenia zdrowia psychicznego a kryzys adolescencji – pomiędzy normą rozwojową a psychopatologią.
3. Zaburzenia zdrowia psychicznego u młodzieży: depresja i zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia odżywiania (anoreksja i bulimia), choroby psychiczne, zaburzenia ze spektrum – objawy i charakterystyka.
4. Samouszkodzenia. Nastolatek w kryzysie suicydalnym – jak rozpoznawać, jak reagować?
5. Jak nauczyciel i wychowawca może wspierać ucznia z zaburzeniami psychicznymi?

Proponowane szkolenie będzie prowadzone przez psychologa i psychoterapeutę na co dzień pracującego terapeutycznie z nastolatkami.

Joanna Sokołowska – Jachyra – psycholog z 20- letnim doświadczeniem zawodowym, psychoterapeuta i interwent kryzysowy,  przez kilka lat związany ze strukturami MOPSu jako psycholog w ośrodku interwencji kryzysowej. Facylitator oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych dla sprawców przemocy w rodzinie, trener programu Chronimy Dzieci i Programu Wzmacniania Rodziny. Współfundator Fundacji Na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy Feniks, w której od początku pełni funkcję vice-prezesa. Ma doświadczenie w pracy na stanowisku psychologa w Poradni Autyzmu, Ośrodku Wczesnej Interwencji oraz Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży. Aktualnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Prowadzi terapię dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Rozwoju TITUM. Prowadzi również własną praktykę psychologiczną udzielając pomocy psychologicznej dzieciom, młodzieży i dorosłym w postaci interwencji kryzysowej, poradnictwa i psychoterapii.

Szkolenie odbędzie się w formie on-line na platformie ZOOM
w dniu 28 marca 2025 r.
w godzinach 12:00 – 18:00. (8h dydaktycznych)

Cena szkolenia 200 zł od osoby,
jednakże przy zgłoszeniu minimum 4 osób z jednej instytucji cena szkolenia ulega obniżeniu do 150 zł od osoby.

Udostępnij nasz szkolenie na FACEBOOKu: https://fb.me/e/7D3DxxJqz

W celu zgłoszenia wypełnij pobrany FORMULARZ i prześlij na adres: kontakt@fundacjafeniks.pl lub pod numerem tel. 510748620